قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / تکنولوژی / انواع پرینترهای سه بعدی
انواع پرینترهای سه بعدی

انواع پرینترهای سه بعدی

پرینتر سه بعدی یکی از ابزارهای بسیار هوشمند و کاربردی است که توانسته با ورود به بازار و صنایع مختلف تغییرات بسیار بزرگی را ایجاد نماید، سالانه هزینه زیادی بر روی تحقیقات کاربرد پرینترهای سه بعدی در صنعت انجام می گیرد و استفاده از این چاپگرها سه بعدی را به صرفه و معقول کرده است.

انواع پرینترهای سه بعدی
با رشد علوم و فناوری ها در ده های اخیر انسان نیازمند ابزارهایی بود که مرز خلاقیت را برای او جابه جا کند، طراحی محصولاتی که زمان و هزینه بسیار زیادی از او می گرفت و باعث می شد تا نتواند تمام داشته های خود به منزحه ظهور قرار دهد. با آمدن پرینترهای سه بعدی جهانی دیگر بر روی طراحان و سازندگان محصولات باز شد و این اتفاق ایجاد کننده شکلی جدید از تولید محصولات استاندارد و پیچیده با هزینه بسیار معقول می باشد.امروزه اسم پرینتر سه بعدی در بسیاری از صنایع به گوش می رشد، از صنعت دندانپزشکی تا صنایع فضایی در ادامه با دزفان همراه باشید تا اطلاعات مختصری از انواع پرینترهای سه بعدی را در اختیار شما قرار دهیم.

انواع پرینترهای سه بعدی

صنایع فضایی

بسیاری از قطعات سفینه فضایی با استفاده از پرینترهای سه بعدی طراحی و ساخته می شوند ، نوع این پرینترهای با پرینترهای سه بعدی صنعتی بسیار متفاوت می باشد و دقت آن و جنس به کار رفته در این پرینترها متفاوت تر می باشد. کوچکترین خطا می تواند در این صنعت حادثه جبران ناپذیر را بسازد پس می توان گفت به تجهیزاتی مدرن و متفاوت نیازمند هستند.

انواع پرینترهای سه بعدی

 

پزشکی و دندانپزشکی

بسیاری از پروتزهای پزشکی و دندانپزشکی با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخته می شود، در گذشته این پروتزها به شکلی تولید انبوه تولید میشده است اما این وسیله باعث شده است تا با توجه به آناتومی بدن بیماران پروتزهای منعطف تر و دقیق تری را طراحی و تولید کنند.از پرینترهای سه بعدی در دندانپزشکی نیز استفاده می شود و پیش بینی ها حاکی از آن است که پرینترهای سه بعدی نقطه عطفی در این صنعت حیاتی و مهم باشد.

طراحی لباس و مد

اخیرین برخی از طراحان لباس به سمت استفاده از پرینترهای سه بعدی برای طراحی و تولید محصولات خود رفته اند و کار های پیچیده و منحصر به فردی را تولید و در نمایشگاه و مجموعه کارهای خود به نمایش گذاشته اند.برخی از این لباس ها با استقبال بسیار زیادی مواجه شده اند و برخی دیگر نازمند زمان برای پذیرش هستند.

انواع پرینترهای سه بعدی
طراحی جواهرات و ساخت طلا به اشکال مختلف نیز کار بسیار دقیق و مشکلی است که با ورود این پرینترهای تغییرات بنیادی یافته است و در آینده می توان شاهد الگوهای کامل تر و پیچیده تر در صنعت جواهرسازی و بازار مد باشیم که طرفداران و مشتریان خاص خود باشد.

صنایع غذایی و رستوران ها

شاید از کاربرد پرینترهای سه بعدی در این صنعت شگفت زده شوید، اما از این وسیله در برخی از رستوران ها مدرن برای تهیه و طراحی غذا استفاده می شود و باعث شده است تا بازاری جدید پیرامون این چاپگر سه بعدی شکل گیرد.در بسیاری از کارخانه ها نیز می توان از این چاپگر ها استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی

پرینترهای سه بعدی

تاثیر پرینترهای سه بعدی بر آینده صنعت

در سال های اخیر پرینترهای سه بعدی چهره بسیاری از صنایع را تغییر داده است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *