قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / تکنولوژی / بهترین خودروها برای تیونینگ
بهترین خودروها برای تیونینگ

بهترین خودروها برای تیونینگ

در این لیست از دوج غمگین تا فورد و فیات حضور دارند و حتی خودروهایی در کلاس‌های گوناگون هستند. برای مثال خودروهای کوپه، سدان و حتی کراس‌اوور‌ها نیز در این لیست چیز هستند و این نشان می‌دهد که قابلیت تیونیگ خودروها چندان ارتباطی با کلاس آن‌ها ندارند. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد بهترین خودروها برای تیونینگ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بهترین خودروها برای تیونینگ

دوج دارت

تولید دوج دارت در سال ۲۰۱۶ راکد شد. با این وجود اما مدل SRT این اتومبیل یکی از خودروهایی است که ویژگیها حضور در لیست ما را دارد. اولین نکته‌ی مثبت این است که در حال حاضر می‌توانید یک نسخه از آن را با باارزش کمتر از ۱۰ هزار دلار بیع کنید. دوج دارت در صورت نمونه و غیراستاندارد مجهز به یک پیشرانه‌ی ۲.۴ لیتری است که می‌تواند ۱۸۱ اسب بخار قدرت احداث کند اما با آهار ۴ هزار ۴۹۲ دلار می‌توانید یک پکیج توربوشارژر رود ریس را ابتیاع کنید که در صورت نصب این پکیج توبوشارژر روی پیشرانه‌ی این اتومبیل قدرت تولیدی آن به ۲۹۰ اسب بخار و گشتاور آن به ۳۸۶ نیوتون متر خواهد رسید.

به این دلیل با نصب این کیت توربو شارژر قدرت این سواری به اندازه‌ی خودروهایی که دارای پیشرانه‌ی شش سیلندر هستند می‌رسد. یقیناً طرح آهنگ می‌کنیم تا در کنار چنین کاری ترمز‌های اتومبیل را استواری کنید و برای اثر هندلینگ آن نیز می‌توانید از کمک فنر‌های اسپرت استفاده کنید تا این اتومبیل تغییر به یک SRT تصوری شود.

فیات ۵۰۰X آبارت

فیات ۵۰۰X یک خودروی کراس‌اوور کوچک است که قیمت میانگین آن به ۱۲ هزار دلار می‌رسد و یقیناً با پرداخت چنین مبلغی می‌توانید نسخه‌ی اسپرت این خودرو را که با نام آبارت مشخص و ناپیدا می‌شود را خریداری کنید. فیات ۵۰۰X از پیشرانه‌ی ۲.۴ لیتری خطی  بهره می‌برد که این پیشرانه با پیشرانه‌ی مورد مصرف در دوج دارت یکسان است. همین کیت توربو شارژر رود ریس که برروی دوج دارت قابل نصب بود بر روی این اتومبیل نیز قابل نصب است.

بهترین خودروها برای تیونینگ

البته فیات ۵۰۰X محدودیت‌هایی هم در خصوص تکثیر و کاهش قدرت پیشرانه دارد و نمی‌توانید این قدرت را بیش از حد اضافه دهید چون در این راه به مانعی به نام جعبه دنده بر خواهید خورد. فیات ۵۰۰X از یک جعبه دنده‌ی ۹ سرعته‌ی خودکار ساخت ZF بهره ور است که این جعبه دنده حداکثر می‌تواند گشتاور ورودیه ۴۷۴ نیوتون متر را تحمل کند و به همین خاطر در هنگام تیونینگ این اتومبیل باید دقت کنید که گشتاور تولیدی توسط پیشرانه از ۴۷۴ نیوتون متر بسیار نشود.

فورد اکو اسپرت راپتور

این خودرو نیز یک کراس‌اوور کوچک است که حتماً دیدن نشان راپتور بر روی آن می‌تواند کمی عجیب باشد چون فورد حسب معمول نام راپتور را بر روی خودروهای زیاد بی شهامت خود می‌گذارد. با این وجود اما این کراس‌اوور کوچک نیز توانایی‌های خوبی برای ترقی دادن دارد. میانگین قیمت این سواری بر اساس تخمین‌ها در حدود ۲۱ هزار دلار است و حتی می‌توانید نسخه‌ی پایه آن را که با نام فورد اکو اسپرت راپتور S مشخص و ناپیدا می‌شود را ابتیاع کنید.

مسلماً این اتومبیل در بخش پیشرانه زیاد تهیه استعداد پیشرفت ندارد اما می‌توانید قطعا صوری و روش تعلیق آن را به خوبی ارتقا دهید. برای مثال برای این اتومبیل رینگ‌های ۱۷ اینچی خاص شی هستند و هم می‌توانید با نصب یک نظام سامانه تعلیق آفرودی بر روی آن بلندی این خودرو را ۰.۷ اینچ تکثیر و کاهش دهید تا به این نسق ارتفاع این کراس‌اوور نقصان یابدو قطعات دیگری هم که برای ارتقا این کراس‌اوور در رسته شی هستند شامل جلو پنجره‌ی اسپرت و کاور روی لاستیک رزرو می‌شوند. این قطعات همگی ساخت شرکت استورم هستند و بر روی آن‌ها نام استورم به چشم می‌خورد. به این تزیین با پیاده شدن کیت کامل استورم بر روی فورد اکو اسپرت، شاهد یک کراس‌اوور کوچک با صوری اسپرت و خشن خواهیم بود.

بهترین خودروها برای تیونینگ

هوندا

هوندا CRZ نیز مانند دوج دارت از سال ۲۰۱۶ به بعد خلق نمی‌شود اما با این وجود این یکی دیگر از تاپ :صفت عالی گزینه‌ها برای ترفیع است. در حال حاضر می‌توانید مدل ۲۰۱۳ این موتور را با باارزش در حدود ۹ هزار دلار معامله و شرا کنید که مبلغ زیاد خوبی برای این خودرو لحاظ می‌شود. یک کیت سوپر شارژر HPD برای این خودرو به قیمت جسم است که می‌تواند قدرت پیشرانه را تا ۱۹۷ اسب بخار و گشتاور آن را تا ۲۳۸ نیوتون متر اضافه دهد. دیگر محصولات HPD برای این خودرو شامل دیفیوزر عقب به قیمت ۴۰۰ دلار، سیستم اگزوز اسپرت به قیمت ۱۴۰۰ دلار و روش کلاچ اسپرت به قیمت ۶۴۰ دلار است.

جیپ رانگلر هلکت

پیشرانه‌ی هلکت دوج با قیمت ۷۰۷ اسب بخاری خود یکی از قوی‌ترین پیشرانه‌هایی است که در خریدوفروش جسم استو نصب این پیشرانه بر روی جیپ رانگلر JK می‌تواند ایده‌ی علاوه جالبی باشد و این خودروی SUV را تطور به یکی از قدرتمندترین و تواناترین SUV های جسم در بازارگه کند. در حال حاضر می‌توانید در بازارگه آمریکا یک جیپ رانگلر JK مدل ۲۰۰۸ را با کهنه بد در حدود ۱۳ هزار دلار خریداری کنید.

پیشرانه‌ی هلکت نیز دارای قیمت ۱۹ هزار و ۳۵۰ دلار است و می‌توان با خرید این پیشرانه و نصب آن روی جیپ رانگلر یک جیپ رانگلر هلکت داشت. برای ایفا به جریان انداختن این کار نیز می‌توانید به یک شرکت تیونینگ با نام داکوتا کاستومز که مقر آن در ایالت داکوتای جنوبی است رجعت کنید. داکوتا کاستومز جمع این تغییرات را بر روی جیپ شما ادا می‌دهد و کل نقشه برای شما تنها ۵۶ هزار دلار تمام خواهد شد

مطلب پیشنهادی

پرینتر سه بعدی ربات مارماهی طراحی می کند!

پرینتر سه بعدی ربات مارماهی طراحی می کند!

احتمالا این روزها شما هم نام پرینترهای سه بعدی را زیاد شنیده اید؛ پرینتر یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *