قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار / گردشگری / جاذبه های توریستی تفلیس گرجستان
جاذبه های توریستی تفلیس گرجستان

جاذبه های توریستی تفلیس گرجستان

شهر تفلیس بزرگترین شهر گرجستان می باشد که مرزها اسنان ۱.۵ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت گرجستان است. رود متکواری از وسط این شهر گذار می کند که در قرن ۵ میلادی توسط و اختانگ یکم امپراطور گرجستان باستان یا همان ایبریا شهر تفلیس، بنیان‌گذاری شده و به سبب چشمه‌های آب گرم آن تبیلیسی نام گذاری شده است. این شهر در ۱۲۰ کیلومتری رشته کوه قفقاز و ۲۵۰ کیلومتری دریای سیاه ثبوت غمناک است. تفلیس به علت استقرار گرفتن در محل تلاقی راههای مهم همیشه دارای اهمیت بوده و همین ویژگی‌ها سبب گسترش و توسعه شهر شده است. جاذبه های گردشگری گرجستان بسیار زیادند و ما در این مطلب جاذبه های توریستی تفلیس گرجستان را به شما معرفی می کنیم.

جاذبه های توریستی تفلیس گرجستان

دریاچه لیسی (Lisi Lake)

دریاچه لیسی در داب غربی شهر تفلیس استواری ملول است و مرزها اسنان ۱۶ کیلومتر مربع مساحت آن می باشد و حداکثر عمق آن ۴ متر است. آب دریاچه از باران، برف و آبهای زیر زمینی تامین می‌شود و در بهار حداکثر مقدار و پاییز حداقل حشمت آب را دارا است. آب این دریاچه تا حدودی شور می باشد اما امروزه از این دریاچه جهت پرورش ماهی و به عنوان یکی از ملاحت و دافعه های گردشگری تفلیس گرجستان بازدید می شود.

پارک آبی تفلیس گرجستان (آکوا پارک)

این پارک آبی هم به نشانی گیرایی کشش گردشگری گرجستان هم به نشانی تفریح در تور گرجستان در سال ۲۰۰۶ افتتاح شده است. در این پارک انواع سرسره های آبی، استخرهای شنا و… وجود دارد. این پارک رو باز یکی از پارک های آبی محبوب و زیبای درعوض جهت گردشگران و خود گرجی ها می باشد. بهترین هنگام باد راجع به حساب رفتن به این منطقه و استفاده کردن از پارک آبی از نیمه خرداد تا نیمه مهر ماه قابل استفاده می باشد اما جالب است بدانید خود گرجی ها تا برف نیامده از این منطقه استفاده می‌کنند. ورودی این پارک بندها ۱۵ هزارآوا تومان است و از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد ازظهر قابل استنفاده می باشد.

جاذبه های توریستی تفلیس گرجستان

کلیسای صخره ای

بعد از ترمیم این کلیسا یک راهب گرجی کلیسای ارتدوکس، در بالای این اثر تاریخی، زندگی می کند. این استوانه در غرب گرجستان و در نزدیکی شهر چیاتورا، استواری متاثر است. برخی این کلیسا را پلکان بهشت نامیده اند. کلیسای صخره ای که به استوانه کاتسخی شناخته می شود بر فراز یک صخره به ارتفاع ۴۰ متری استقرار گرفته است. بنای این کلیسا حدودا بین قرن ششم و هشتم میلادی ساخته شده که یک راهب گرجی در بندها ۲۰ سال در آن زندگی می کرده است. نکته جالب این است که هیچکس نمی داند راهدار چگونه از این صخره، بالا رفته اند و یا چگونه مصالح ساختمانی را به بالای عماد سیلندر حمل کرده اند، چرا که انجام این کار در حال حاضر دشوار می باشد چه برسد به بیش از هزاردستان سال پیش. امروزه این کلیسا یکی از مناطق دیدنی و پر بازدید از بین جلب های گرجستان به خاطر گردشگران در تور گرجستان می باشد.

جاذبه های توریستی تفلیس گرجستان

  دژ ناریکالا

ناریکالا یک دژ نظامیِ که بر کل تفلیس مسلطِ. این قلعه که بنا به نقلی توسط شاه عباس ساخته شده یا توسط او بازسازی و مورد استفاده تحکیم محزون یکی از گیرایی کشش های دیدنی تفلیسِ که در شب نمایی بسیار متحسن داره. اکنون در این قلعه کلیسایی مترقی تندرست است با ناقوسهایی قدیمی. مسیر ماشین رو این قلعه جاده سکته با شیب بسیار زیاد. البته تله کابین هم حیث رفتن به این قلعه دایرِ که از کنار پل دوستی شروع می شه و تا بالای قلعه امتداد داره. در کنار قلعه پارک بزرگی وجود داره که مجسمه مادر گرجستان داخلش استواری گرفته. مسیر قرار ثبات و دنج این پارک محلی راجع به حساب عشاق جوان که دو به دو بی هیچ توجهی به اطراف سر در آغوش هم فرو برده اند و به راز و نیاز مشغولن.

مطلب پیشنهادی

دیدنی های فلورانس

دیدنی های فلورانس

فلورانس زادگاه رنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته، شهر هنر و معماری و تندیس‌گری‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *