قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار / سیاسی / سعید مرتضوی بالاخره به اوین رفت!
سعید مرتضوی بالاخره به اوین رفت!

سعید مرتضوی بالاخره به اوین رفت!

سعید مرتضوی نامی است که در ماه اخیر زیاد به گوش مان خورده است! سعید مرتضوی که دادگاه وی را به حبس محکوم کرده بود، بالاخره در شمال کشور دستگیر شده و در نهایت سعید مرتضوی بالاخره به اوین رفت! در مقاله امروز بخش سیاسی می خواهیم با گذشته سعید مرتضوی و جزئیان پرونده دادگاه و زندان رفتن وی بیشتر آشنا شویم…

سعید مرتضوی بالاخره به اوین رفت!

هماطور که می دانید سعید مرتضوی قاضی و باکیاست ایرانی است. او از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ داور تهران و از ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ دستیار پادشاه کل کشور بود. از ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ نقابت بزرگواری و بندگی اداره تأمین مدنی جمعی را بر عهده داشت. او به دلیل پرونده‌های بازگشایی روزنامه ها و شکنجه معترضان به پیامدها عرض آشکار شده انتخابات مهتری جمهوری ۱۳۸۸ فارس عوعو و قتل زهرا کاظمی شناخته می‌شود.

از اقدامات او گسیختگی محکمه و هیئت منصفه روزنامه ها و در پی آن رها منع فله‌ای شمار زاید از روزنامه ها در اوقات محمد خاتمی است. وی از سوی دولت کانادا و کمیته اصل ۹۰ مجلس ششم، اطراف قتل زهرا کاظمی روزنامه‌نگار و عکاس ایرانی – کانادایی که در اسیر دادستانی تهران کشته شد، مقصر تقریر شده‌است. پس از استحاله خواجگی قوه قضائیه از سمت خود بر کنار و به معاضدت پادشاه کل کشور برکنار کردن شد. یکسال بعد در ربط با کشته شدن ۵ تن در دستاق خانه کهریزک، ایمنی مصون بودن قضایی وی در شهریور ۱۳۸۹ توسط دادگاه انتظامی قضات لغو و از امر تعلیق شد. او سپس توسط احمدی نژاد به ریاست ستاد مرکزی مواقعه با قاچاق کالا و ارز و سپس به سروری سازمان تأمین اجتماعی منفصل کردن شد.

سعید مرتضوی بالاخره به اوین رفت!

وی ایضاً در اسفندماه ۱۳۹۰ و با اجازه محمود احمدی نژاد به سروری سازمان تأمین همگانی معاشرتی و انفرادی رسید و در این مقام نیز حوالی بیشی برای خود و جامعه ابداع کرد تا منتها در دهم مرداد ۱۳۹۱ توسط حکم سفینه مروت سازمانی و در راستای شکایت چند تن از نمایندگان مجلس از خواجگی دائره تأمین مدنی جمعی عزل شد. لازم بذکر است که دادستان سابق تهران در ۲۴ آبان سال ۱۳۹۳ به صورت دائم از شغل قضا دفع پیدا کرد و در آذر ۹۶ ماه به جرم مشارکت در قتل و نیز برخی تخلفات مالی به دو سال حبس محکوم شد؛ حکمی که وی ماه‌ها از پسند آن حاشا احتراز می‌کرد و خود را واپس دادسرا نکرد.

نهایتاً سوم اردیبهشت ماه خبر رسید که وی در شمال کشور مقید دستخوش و در اصالت اولیاء امور درجات قضایی گذاشته شده است. حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد رئیس کل دادگاه استان مازندران با بیان خبر همیاری کردن سعید مرتضوی در یکی از محال مازندران گفت: این فرد به دلیل اجرای حکم محکومیت قطعی به دوسال حبس تعزیری مقید دستخوش شد. اطلاعات اکثر حکایت از این دارد که سعید مرتضوی، خانه‌ای به معشوق یکی از وابستگان و بیگانگان درمنطقه سرخرود مازندران کرایه ربح کرده بود که با قائم مقامی از مرجع اجرای احکام تهران توسط منصب ها قضایی استان مازندران دستگیر و تحت الحفظ ساعاتی پیش به مرجع قضایی در تهران ارسال شد.

مطلب پیشنهادی

عکس شخصی بازیگران زن در اینستاگرام فروردین 95

عکس شخصی بازیگران زن در اینستاگرام فروردین ۹۵

عکس شخصی بازیگران زن در اینستاگرام فروردین ۹۵ عکس شخصی بازیگران زن عکس های جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *