قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار / گردشگری / دیدنی های فلورانس
دیدنی های فلورانس

دیدنی های فلورانس

فلورانس زادگاه رنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته، شهر هنر و معماری و تندیس‌گری‌ است؛  این شهر بی‌شک یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. فلورانس همه را تحت تاثیر ثبات می‌دهد، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردش‌گران دنیا و پایتخت هنر ایتالیاست. شهر به لحاظ مساحت کوچک به نظر می‌رسد اما تاریخ، فرهنگ و هنری به غایت عریض و شگفت‌انگیز و قدیمی دارد؛ همانند رم به یک گیوه بی‌سقف دیدنی می‌ماند و جای جای شهر شما را شگفت‌زده خواهد کرد. شور و حرارت ناس و توریست‌های بی‌شمارش از سرتاسر گیتی هم روحی منحصر به ‌فرد به زیبایی‌های شهر تزریق کرده است. فلورانس بدون شک از زیباترین شهرهای دنیاست.در ادامه با مطالب گردشگری ما همراه باشید تا به معرفی دیدنی های فلورانس برای شما بپردازیم.

دیدنی های فلورانس

دیدنی‌های فلورانس

کلیسای جامع (سنتا ماریا دل فیوره)، کلیسای سن لورنزو و پهنه سن لورنزو، گالری اوفیتزی، موزه‌ آکادمیا، پیتی پالاس (قصر پیتی)، قصر وِکیو، پارک بوبولی، پهنه سینیوریا، تپه‌ و میدان میکل آنژ، پل وکیو، میدان و کلیسای سنتا کروچه،  موزه‌ برجلو و فواره‌ پیتون.

کلیسای جامع فلورانس (دوئُمو)، نماد زیبای شهر است. به نام دیگری هم می‌خوانندش: کلیسای سنتا ماریا دل فیوره. گنبد آجری‌رنگ و بزرگ کلیسا اولین چیزی‌است که به چشم می‌آید، وارد کلیسا که می‌شوید ۴۶۴ پله بی سابقه و باریک را باید طی کنید تا به بالای گنبد برسید. منظره شهر از بالای آن به قدری زیباست که به بالارفتن از آن‌همه پله می‌ارزد. کنار کلیسا هم برج جلاجل (کامپانیله دی جوتو) واقع شده است.

فلورانس شهر موزه‌ها، آثار هنری و گالری‌های نقاشی است. یکی از موزه‌هایی که دیدنش همیشه توصیه می‌شود، گالری اوفیتزی است که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های نقاشی دنیاست. تعداد آثار و تنوع سبک‌های نقاشی پای پوش گیج‌کننده است و ساختمان بسیار زیبایی دارد. ملکی آکادمیا، خانه تمثال معروف داوود، شاهکار میکل‌آنژ است. مجسمه رقم پرچم مرمری داوود از شاهکارهای هنری عصر رنسانس لحاظ می‌شود و آن‌قدر بی‌نظیر است که گردشگران زیادی را به گالری آکادمیا می‌کشاند. دو بدل از این تمثال در دو جای دیگر شهر نیز وجود دارند: بالای تپه میکل‌آنژ (که دیدن شهر از بالای آن بسیار رویایی‌ست) و صحنه سینیوریتا.

دیدنی های فلورانس

فلورانس میدان‌های زیبا (پیاتزا) و قصرهای رنسانس دیدنی (پالاتزی) متعددی دارد. همراه با صدها کلیسا و ملکی و گالری و آتلیه. میدان سینیوریتا در مرکز شهر قدیمی، معروف‌ترین وسعت شهر است و نمایشگاه روبازی است از مجسمه‌ها و تندیس‌ها. ایستادگی گرفتن قصر وکیو، سالن قدیمی شهرداری در وسعت نیز، ضیافتی ساخته از هنر و تاریخ؛ و نوای موسیقی، صدای همیشگی ِ این منطقه، این عیش را پرشکوه‌تر کرده است.

فلورانس زیباست و سوژه‌های خوبی نیز حیث عکاسان دارد. یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها فقره سبب عکاسی، پونته وکیو یا پل کهن است؛ قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پل رودخانه آرنو. پل وکیو همیشه مملو از توریست است و پُر از مغازه‌های زیور‌آلات. از کنار پل وکیو می‌توانید به باغ‌ دی بوبولی و قصر پیتی نیز سری بزنید: باغی بزرگ و پرنشاط و قصری معروف و عظیم، پُر از گالری‌های مختلف نقاشی، جواهر و لباس‌های سلطنتی‌.

دیدنی های فلورانس

ایتالیا مهد طراحی، مُد و فروش است و ویترین‌گردی و شراء از تفریحات همه شهرهای ایتالیایی‌ قلمداد می‌شود. بیع جواهر، چرم و کارهای هنری در فلورانس اغفال کننده است. به‌خصوص که چرم‌های فلورانسی عرض خاصی نیز در دنیا دارند. پهنه سن لورنزو و مارکتو نوئُوُ  از بهترین مکان‌ها برای فروش در فلورانس است. مغازه‌های سوغاتی فروشی در همه جای شهر پراکنده‌اند و نمونه‌های کوچک تابلو‌های معروف و آثار مهم نقاشی و مجسمه‌سازی این شهر را دارند. نمونه‌هایی که یادگاری‌های بسیار خوبی از پایتخت هنر ایتالیاست. وجود بازارهای روباز، غذا و لباس و عتیقه نیز در فلورانس بسیار باب است و بسیار دیدنی.

مطلب پیشنهادی

بهترین هتل های ترکیه برای اقامت در تابستان

بهترین هتل های ترکیه برای اقامت در تابستان

ترکیه کشوری مدیترانه‌ای است که با مرتبط بودن آب و هوای خوب و آدمیت خونگرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *