قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / مجله دانلود / فیلم / توهین به آذری زبان ها و ترک ها در فیتیله
دانلود فیلم توهین به آذری زبان ها و ترک ها در فیتیله
دانلود فیلم توهین به آذری زبان ها و ترک ها در فیتیله

توهین به آذری زبان ها و ترک ها در فیتیله

دانلود فیلم توهین به آذری زبان ها و ترک ها در فیتیله

دانلود فیلم توهین به آذری زبان ها و ترک ها در فیتیله
دانلود فیلم توهین به آذری زبان ها و ترک ها در فیتیله

دانلود فیلم توهین در فیتیله

دانلود فیلم توهین عمو های فیتیله ای در برنامه فیتیله شبکه دو در روز جمعه ۱۵ آبان ۹۴ به آذری زبان ها و ترک های عزیز ایران زمین که حتما سهوا بوده است قرار داده ایم.

:: به دستور کارگروه مبارزه با مصادیق و محتوی مجرمانه فیلم مورد نظر حذف گردید ::

درپی پخش قسمتی از برنامه فیتیله که موجب برخی اعتراضها از سوی هموطنان آذری زبان شد، رسانه ملی اعلام کرد مدیر پخش و مدیر گروه کودک شبکه دو به دلیل سهل انگاری توبیخ کتبی و جانشین مدیر پخش که مسئول نهایی نظارت برنامه هاست نیز توبیخ و از مسئولیت برکنار می شود.

در پی پخش برنامه” فتیله” روز جمعه ۱۵ آبان ماه از شبکه دو سیما که بر اثر بی دقتی عوامل برنامه، موجبات رنجش خاطر هموطنان عزیز آذری پیش آمد، ضروری است توضیحات زیر به اطلاع ملت شریف ایران و خصوصا هموطنان عزیز آذری برسد.

رئیس رسانه ملی با ابراز تأسف عمیق از خطا و سهل انگاری غیرقابل گذشت در بخشی از برنامه «فیتیله ها» در روز جمعه ۱۵ آبان گفت: با مدیران و عناصر دخیل در این مسئله تأسف بار که موجب رنجش خاطر هموطنان عزیز آذری زبان شده است برخورد جدی و رسیدگی کامل می شود.

آقای سرافراز با اشاره به برکناری و توبیخ دو نفر از مدیران شبکه دو سیما و چند نفر از عناصر و عوامل تولید و نظارت این برنامه افزود: رسانه از خطای به وجود آمده پوزش می طلبد و در ایفای وظایف خود در تحکیم وحدت اقوام و انسجام ملی با همتی مضاعف تلاش خواهد کرد.

تهیه کننده این برنامه با اشاره به سابقه فعالیت گروه «فیتیله» در سراسر کشور و در استان‌های مختلف گفت: حضور «فیتیله ای ها» در شهرهای مختلف و میان اقوام و طوایف مختلف گواه این ادعاست که همواره اقوام مختلف مورد احترام این برنامه بوده اند و هیچگاه در طول ۱۴ سال سابقه این برنامه توهینی به هیچکدام از اقوام نشده است.

علیرضا آقایی با اشاره به اینکه این سه بازیگر از اقوام مختلف (آذری، لری و گیلکی) بوده اند افزود: هیچگاه کسانی که خود از اقوام مختلف هستند به خاستگاهی که به آن تعلق دارند توهین نکرده و نمی کنند.

وی گفت: این سه بازیگر و مجری برنامه کودک حدود ۲۴ سال است که در برنامه های مختلف تلویزیون برنامه اجرا کرده اند و نوع فعالیت آن‌ها و ارتباطی که با مردم برقرار کرده اند نشان می دهد که هیچگاه قصد جسارت به قوم و لهجه ای را نداشته و ندارند و در برنامه های آموزشی خود با اجرای نمایش، ترکیبی از گویش و لهجه های مختلف را ارائه کرده اند.

تهیه کننده این برنامه افزود: با این حال اگر لازم باشد من بارها و بارها از مردم آذربایجان عذرخواهی می کنم و اگر هم سوء تفاهمی پیش آمده سهوی بوده است و هیچ عمد و غرضی در کار نبوده است.

محمد مسلمی کارگردان این برنامه نیز گفت: خود من آذری زبان هستم و افتخارم این است که متعلق به این خطه ام و گویش آذری داشته ام، چرا باید به مردمانی از جنس خودم توهین کنم و باعث رنجش آنان شوم اما با این حال خود من نیز از این مسئله پیش آمده رنجیده خاطرم و از مردم آذربایجان عذرخواهی می کنم.

::

دانلود فیلم معذرت خواهی عوامل برنامه فیتیله از مردم آذری زبان

:: دوستان عزیزی که نظر می دهند لطفا در نظرات اخلاق را رعایت کنید تا بتوانیم همه نظرات را درج کنیم فقط یه نکته اینکه قبل از نظر دادن توجه داشته باشید همه ما ایرانی هستیم و از یک مرز و بوم ::

:: به دستور کارگروه مبارزه با مصادیق و محتوی مجرمانه فیلم مورد نظر حذف گردید ::

و سخن پایانی این که احترام به همدیگر، سرمایه تاریخی و گرانبهایی است که ایران را در گذر تاریخ با همه اقوام و زبان ها و ادیان و مذاهب مختلف، پا برجا و استوار نگه داشته است. این سرمایه بی بدیل را حفظ کنیم و همدیگر را ، مانند همیشه ی تاریخ، دوست بداریم.

گردآوری: سایت تفریحی دز فان

مطلب پیشنهادی

دانلود مداحی کربلایی جواد مقدم شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر ۹۵

دانلود مداحی کربلایی جواد مقدم شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر ۹۵ با بالا …

۳۷۰ دیدگاه

 1. من که توهینی ندیدم این حرف زدن معمولی ترکا یعنی اینا با حرف زدن معمولی خودشون مشکل دارن

 2. افتضاحححح بوووووووووود

 3. سلام من هم اصالتم ترک است و هم متولد ابادان هستم . منم باید برم از صدا و سیما شکایت کنم! پس جنبه کجا رفته ، تازه میشه گفت هیچ ایرانی نیست که با فیتیله خاطره نداشته باشه از مسن ها گرفته تا بچه ها . من از مردم عزیز ایران می خوام تا گذشت رو جزو ارکان اصلی زندگی بدانند.
  ممنون خدا نگه دار

 4. طنز با توهین فرق داره اقا این یه نوع توهین خیلی بزرگه ربطی هم به جنبه داشتن یا نداشتن نداره

 5. نمیدونستم ترکان عزیز ما اینقدر بی جنبه باشن

 6. این جریان اشک ادمو در میاره.
  واقعا گریه داره
  ملت ایران متاسفم
  از لحاظ فرهنگی خیلی ضعیفیم. اخه لامصصصب این همه موضوع برا تظاهرات داریم. این همه مشکل وخیم تو کشور داریم. فیتیله هم شد علت قیام؟ شد علت جدا شدن؟
  اصلا باورش سخته…”همه ی دنیا می دونند و ثبت شده که نژادپرستی نشانه ی جهل اون ملته ” پس من واقعا برای ملت ترک متاسفم .
  سلام ای نژادپرست . سلام ای بی فرهنگ .
  درود بر مازندرانی با فرهنک من از اینکه با شما در یک کشورم افتخار می کنم ، درود بر اصفهانی با فرهنک. درود بر جنوبی های با فرهنگ.
  درود ای لر با فرهنک. ( اون شخصیت گاو لر بود پس چرا لر ها قیام نکردند؟ چون بی غیرت اند؟؟ نه..فرهنگ دارن).
  ترک ها فکر نکنید وضعیت اقتصادی خوبتون نشانه ی فرهنگتونه.
  میگم تهران ..میگه تهران همه ترکن
  میگم فاحشه تو تهران زایده میگه خوب تهران فارس ان دیگه
  شما اگه چهارماه با یک ترک هم اتاقی باشید و یکم ادم شناس باشید می فهمید که دچار نژادپرستی شده اند و بسیار در مقابل فهمیدن مقاوم اند.
  پول دادم و یک سایت درست کردم و توش خیلی از افتخارات دروغین و ساخته ی ذهن خودم رو به ترک ها نسبت دادم. وقتی بهش نشون دادم سایتو . می خوند و به به و چه چه می کرد و می گفت اره ما اینیم شما فارس ها هیچی ندارید. دوباره یه مدت هر جا مینشست این افتخارات دروغین رو برا همه تعریف می کرد. اخر ترم بهش نشون دادم که سایت برا منه و همشو خودم از خودم در اوردم.
  میگفت من نژادپرست نیستم شما نژاد پرستید . از صد تا عکسی که ازش تو گوشیم دارم تو پنجاه و هفتاش نماد ترک ها (گرگ) رو نشون میداد. دزدی می کرد ، غیبت می کرد ، از تبهکاران (بابک زنجانی ) تعریف می کرد چون ترک بود . از افتخارات بی فرهنگی وطنش ( قتل عام افغانی ها ) تعریف می کرد. می گفت من خیلی کاریم ولی همیشه اتاقو کثیف می کرد و معتقد بود همه ی ترک ها به یک زبان واحد حرف می زنند در صورتی که فیلم های ترکیه رو بش نشون میدادم نمی تونست ترجمه کنه . حافظ رو انگشت کوچیکه ی شهریار می دانست با اینگه شهریار خود از حافظ الگو گرفته .
  واقعا برایتان متاسفم. ارزوی روزی که ترک ها خودشون رو از ایران بدونند و نژادپرستی را کنار بزارند.

 7. سلام
  لطفا سریال های فرانسوی هم بگذارید

 8. محسن از شیراز

  خدارو شکر ما ترک نژاد نداریم فقط ترک زبان داریم وگر نه مثل اجداد مغولشون دوباره از سر ایرانی ها مناره میساختن در ضمن شما خارجی وارد شده به ایرانید ما که ۱۰۰۰۰ ساله تو ایرانیم برنامه فیتیله هیچ مشکلی نداشت چون شما دنبال جدایی طلبی هستید دولت اخراجشون کرد تا مجبور نشه موشک بارونتون کنه که خاک ایران از دست نره خاِئن های وطن فروش

  • دوست عزیز یک سوم ایران ترک هستند کی میخواید کی رو موشک بارون کنه؟ از رهبر گرفته تا دولت ترک هستند در ضمن قصه ای که ساختن و تحویلتون دادن رو باور نکنید اینکه بعد حمله مغول ها به ایران عده ای ترک شدند مغول کجا و ترک کجا زبان شما چرا عوض نشده نکنه میزان مقاومت اجداد شما بالا بوده هیچ ترکی جدایی طلب نیست و این موضوع رو باید در جنگ ۸ ساله درک میکردین ترک ها این همه شهید دادن ترک ها فقط خواهان این هستند که به زبان خودشون تحصیل کنند حرمت یک ترک حفظ بشه و قصه های جورباجور که آذری هستند و اجدادشون مغول بوده به خوردشون ندن همین

 9. من عاشق برنامه فیتیله ام خودم ترکم بابا یکم جنبه داشته باشید خوب مگه شما ترکا به خودتون شک دارید که هرچیزی رو به خودتون میگیرید و ناراحت میشید اگه یقین دارید که اینطوری نیستید پس چرا باید ناراحت بشید اصلا نباید براتون مهم باشه

 10. من عاشق برنامه فیتیله هستم خودم ترکم یکم جنبه داشته باشید خوب مگه شما ترکها به خودتون شک دارید که همه چیرو به خودتون میگیرید و ناراحت میشید

 11. من ترکم مشکلیم با برنامه فیتیله ندارم تو این دوسال اخیر اتفاقاتی برای این خطه افتاده که همشون اتفاقی بوده مثال(تو اصفهان توی ورزشگاه بنر دو متری با عکس خر که روش نوشته شده ترک ۲-اون اتفاق عجیبو غریب بازی تراکتور ۳ -اتفاقات فینال والیبال انداختن بازی در تهران و گرفتن جام از اورمیه ۴ توهین عجیب تو رسانه ملی به ترکها
  همه اینا یکی یکی تو ذهن تک تک ترکها هس ولی چون کشورشونو دوس دارن ساکتن تو این جریان همه اعتراض کنندگانو گناه کار میدونن همه این اتفاقات که جالبه همشو سهویه ولی فقط برای آذربایجان اتفاق میوفته زنده باد تا ابد ایران ……

 12. ساختن یک برنامه با موضوع آموزشی و تفریحی خیلی سخت است من همیشه در تعجب بودم که اینها چطور متن آماده میکنند ولی این اواخر میدیدم که کم آورده اند و سمبل کاری میکنند . نباید که یه چیزی را تا ابد زورکی ادامه داد . البته شوخیهایشان هم بی معنی بود از جمله همین جملات که البته زیادی به شال قبای بعضیها هم برخورد .ولی یه جایی باید آمدم به خودش بگه دیگه بسه و اگر نفهمید خدا با سیلی بهش میفهمونه .

 13. شما بی جنبه اید. عموهای فیتیله عده ایشون ترک هستند! پس منظورشون توهین نبوده دوما ، از جنوبیها یاد بگیرید با جنبه بودن رو ، اگه شما بودید الآن خندوانه و کیمیا و صد چیز دیگه تعطیل بود. سوما خودم از ترک ها و لر ها و … خوشم میاد و جک قومیتی نمیفرستم ، ولی بی جنبگی رو بدم میاد.

 14. جمع کنید بابا
  حالا اینا یه چیزی گفتن
  عربستان کلی داره بهمون توهین میکنه کسی صداش در نمیاد
  حالا دوتا ایرانی یه حرفی زدن ول کنش نیستید

 15. به نظر من عموهای فیتیله باید بخشیده بشن بعداز ۲۴سال خدمت تورسانه ی ملی نباید اینطور باهاشون برخوردبشه

 16. سلام هم وطنان
  این برنامه طنز بوده و همه مردم ایران زمین از غیرت و شرف ترک ها خبردارن مگر زمان جنگ تحمیلی که کشور در خطر افتاد را از یاد برده اید که همه هموطنان ما از هر گوشه کشور به پا خواستند تا شرف و ناموس ایرانی را نگهدارند
  فقط بگم از سخن لقمان حکیم که گل گفته و اکثرن شنیدیم و کمتر عمل کردیم
  دو چیز را هرگز فراموش نکن خدا – مرگ
  دو چیز را همیشه فراموش کن به کسی خوبی کردی – کسی به تو بدی کرد
  یادمان باشد عمو های فیتیله چندین سال است که کودکانمان را شاد کردند و مخصوصا کودکانی خواص که غصه نداشته هایشان را با شادی و مهر عموها لحظه ای فراموش کردند
  یادمان باشد که روزی جواب اعمالمان را باید پس دهیم
  پس درست عمل کنیم

 17. خر را رها کردیم پالان را چسبیدیم
  این روزها دو اتفاق ناگوار با هم همزمان شد داستان توهین عمو های فتیله به شعور مردم آذری و داستان توهین عمو های خودرو ساز به شعور یک ملت هفتاد میلیونی، اما براستی کدام توهین آمیز تر است!!!
  چرا رگ گردن کسی از داستان دوم ورم نکرد؟ چرا برای این کلاهبرداری کسی پلاکارد دست نگرفت و تجمع نکرد؟
  من اما یاد کودکی ام افتادم وقتی حواسمان را پرت میکردند تا شربت تلخ به خوردمان بدهند چه بسا امروز هم این اتفاق در حال انجام است حواسمان پرت چیز دیگریست تا کلاه راحتتر سرمان فرو رود!!
  براستی ما را چه شده؟؟؟
  شوخی قابل بخشش را گناه کبیره می انگاریم و گناه کبیره را لطف و سخاوت مسئولین!!!

 18. یکی از دوستان نوشته
  فارسی = لهجه ۳۳ ام عربی
  ترکی = زبان ۳ ام دنیا ،آقا نکنه زبان خودتون رو با ترک های استانبول یکی میدونین؟؟؟
  زبان شما با زبان ترکی استانبولی زمین تا آسمون فرق داره.
  در رابطه با عمو های فیتیله ای هم باید بگم که ،، شما سه نفر امتحان خودتون رو پس دادین و چه دوباره روی صحنه بیاین چه دیگه ممنوع تصویر بشین ، جای هر سه تو دل خیلی ها هست

  • فارسی لهجه ۳۳ ام عربی
   عربی کاملترین زبان دنیا
   بنابراین فارسی برتر از ترکی (با استدلال خودشون)

  • زبان ترکی در هیچ کجای دنیا هیچ فرقی نداره چه ترکی آذربایجان چه استانبولی چه ایغور چین و… همه ترک هستند با لهجه متفاوت اگه دنیا هم مثل شما فکر میکرد که آمار ترک های جهان باید سی چهل میلیون بیشتر نمیشد در صورتی که ترکهای جهان طبق سایت vistawide خارجی و سایتهای مشابه حدود ۷۵ میلیون ( بخش آذربایجان ایران ، آذربایجان ، ترکیه ، ایفور چین و…) و فارسها ۵۴ میلیون (ایران ، افغان و تاجیکستان ) برید با برادرهای افغان و تاجیک تون خوش باشید

  • اگه دقت کنید بین زنجان و تبریز سه ساعت بیشتر راه نیست و در یک کشور قرار دارند ولی لهجه و بعضی از کلمات متفاوت از هم هستند حالا شما انتظار داری ترکی دو کشور متفاوت که بینشون رابطه و رفت آمد زیاد هم وجود نداره کلمات تغییر پیدا نکنند یادگیری ترکی استانبولی برای یک ترک ایران شاید در عرض سه الی چهار ماه ممکن باشه

 19. برنامه ی فیتیله از اولش چرت بود همون بهتر که اینجوری شد. فیتیله فقط سه تا دلقک داره که دارن لودگی میکنن واقعا کارشون اشتباه بود

 20. سلام من حجت ام از اردبیل
  دوستان درسته سهوی بوده ولی این نوع توهین حتیبه شوخیی هم بده
  مسواک زدن با فرچه دستشویی خداوکلیلی اگه در مورد تهرانی ها هم این طوری میگفتن میتونستید آروم و خونسرد رفتار بکنید
  این بار باید جوابشون رو بدیم

 21. اشتباه بدی کردن, هر چند سهوا, بذارید مسئولان رسیدگی کنند و زیاد پیچیده نشود…

 22. سلام به دوستان
  باید فرق باشه بین کسی که بیست سال برا همه ی ما زحمت کشیدن با بقیه
  اگه این کار رو یه فرد عادی انجام داده بود واکنش مردم درست بود
  اما کسی که اینقد برا ما زحمت کشیده این کار رو انجام داده نباید اون زحمت ها و خوبی ها رو فراموش کنیم
  من توهین به هر قومی در دنیا رو قبول ندارم
  ولی دوستان فتیله ای جای بخشش رو دارن صد در صد

  • خون کسی رنگینتر از بقیه نیست.قبل از این هم با زبانهای دیگه شوخی کردن پس چراکسی صداش در نیومد.صدا و سیما الان فقط خبردار شد؟
   خود عموهای فیتیله ای ترک توشون هست و اگه توهین بود خودشون بهتر متوجه میشدن ولی این بزرگ نمایی هست

 23. سلام
  خیلی کار اشتباهی کردن . حالا هر چند سال میخوان کار کرده باشن. به درک. صدا و سیما شورشو در آورده.

 24. خواهش میکنم یک لحظه خودتان را جای عموهای فتیله‌ای بگذارید و ببینید الان چه حالی دارند.انسانها با بخشش به کمال میرسند نه با شلوغ‌کاری. ای هم‌وطن ترک عزیز آیا تا به حال در زندگی اشتباها باعث رنجش کسی نشده ای؟۲۵ سال روی تصویر تلوزیون برنامه اجرا کنی و فقط یک بار اشتباه کرده باشی باعث تقدیر است.آیا شما می توانی؟؟؟؟

 25. میگن فحشو زمین بندازی صاحبش خودش برمیداره،
  ول کنید بابا، گندشو درآوردید،
  کی میاد نون خودشو آجر کنه؟ آخه؟ هیچیش بد نبود،خیلیم باحال بود

 26. بازم نزدیک انتخابات.بازم سیاسیون.بازم حدادعادل.بابا مردم کل ایران ازهمه نژادوقوم دونگ خودشان را به این کشور دادنند.وهیچ قومی صاحب این مملکت نیست.چون تاریخ را فاتحان مینویسند.تاریخ فعلی تاریخ رضاشاهیست.که انگلیسها برای رضاشاه بی پدرنوشتند.تا حکومت آن راریشه دار کنند.ایران تاریخ ده هزارساله وشایدبیشتر.نه تاریخ دوهزاروپانصدسال.حالایک قومی خودرا صاحب ودیگران را مهمان.اگرتخت جمشیدهست.میدان امام اصفهان هم هست وغیره…پس زنده باد ایران و هرایرانی.

 27. اخراجیها ۳ گانه شد ترکها اعتراض نکردند.طنز با توهین فرق داره شمالی ها برا پایتخت اعتراض کردند و تلویزیون نشون داد اونم برا طنز یا تو فیلم ساختمان پزشکان روانشناسان اعتراض کردند اونا که خودشون ادعای تفکر میکنند اینقدر بدم میاد بعضی ها ادعای جنبه میکنند.

 28. یکیشون فقط توهین کرد اونم نه به ترکا به شعور مردم.مقصر اصلی هم سایتها و رسانه ها و مردمه اگه برین آپارات ۱۰ تا۲۰ فیلم گذاشته و نوشته ..به ترکها اگر گوگل سرچ کنین توهین سریع میاره توهین فیتیله به ترکها یه سری هستن دارن به ترکها نسبت میدن اونام دارن از شعورشون دفاع میکنند.

 29. چرا بحث قومیتی میکنید به شعور ایرانی توهین شده بچه هامونو مگه تو مستراح تربیت میکنیم .بچه مون فرق مسواک نمیدونه.متاسفم برای بی فرهنگایی به سطح وشعور ایرانی به این راحتی توهین میکنه.

 30. همش اشکاله ضی نمیدونم چی عزیزم میگن ایرانی ایران وقتی هرجایی بگی ایرانی به معنیه یه فردباگویش فارسی بدونه لحجهای نوینه روز ونمادغرور وافتخارافرینی پس گلم همش ایراده که ترکی حرف بزنی وترک باشی بگی ایرانیم هرکسی در راستای امور شخصیتیش واصل تبارش مایه بزاره مایه دیگرانم خراب نکنه تر ترکه عرب عربه عجم عجمه بلوچ افغان کردووووووو ایرانیم ایرانی خوبه ادم دوگویش بلدباشه امابازم خودش باشه بااصل خودش

 31. دخترم هرکسی واصل خاکش خوب نه کسایی که تحمیل شدن به این مرزوبوم خب شماموقتی بابات افغانی بشه دیگه برات سخته درکش دیگه پس توروجدوابادت اول یکم فکرکنیدبعدحرف بزنید حرمت وشخصیت یه ادم شاید اگه زیره سوال بره چیزی نباشه اماملت ملت چی میگن ملت ایران یعنی ایرانی به یه گویش وزبان که هرجایی متوجه صحبت همدیگه بشن نه این که یه زبان نامفهوم که منه نوعی فقط ایشک شویاددارم که به هم میگن خخ بگزریم ادم بایدبه حریم ها افتخارکنه درست ولی قربونت اینابه صورت مهمان اومدن تواین مملکت ولی ازاون مهمونایین که کنگرمیخورن لنگرمیندازن شماها ترک ها ترک حساب میشین اعراب هم عرب پس لغت شبه ایرانی بهتره براتون همین چیزارو رفتین گفتین همه جاماایرانییم بعدابروبراچهارتاایرانی نزاشتین که الان هرجااسممون میادبه نوعی چندش اوریم مزرعه که بی صاب بشه سگ وگربه وگوسفندوشغال دیگه حرمت حریم اون مزرعه و پرچینو نگه نمیدارن من الله توفیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *