قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار / گردشگری / جاذبه های دیدنی شهر روم
جاذبه های دیدنی شهر روم

جاذبه های دیدنی شهر روم

شهر زیبای رم که بسیاری آن‌را با لقب شهر ابدی می‌شناسند، بزرگترین و پر‌جمعیت‌ترین شهر ایتالیاست که روزگاری پایتخت جهان و قلب سلطنتی عظیم رم بوده. این شهر شگفت‌انگیز با تاریخچه ۲۵۰۰ ساله‌اش، بنا‌های تاریخی و موزه‌های بی‌نظیری که در خود جای داده، مهم‌ترین و اصلی‌ترین مقصد گردشگران ایتالیا و حتی قاره سبز اروپاست. مجسمه‌های زیبای زیاد زیادِ رم را شاید نتوانید در هیچ جای جهان به این شکل و در کالبد یک کلکسیون بزرگ ببینید. این‌ها شاهکار‌های هنرمندان معروفی چون میکل آنژ و داوینچی‌‌ و در واقع اوج هنر مردم این گوشه‌ از دنیا هستند. آثار هنری و زیبایی‌های رم تمام‌نشدنی‌اند.در ادامه با بخش گردشگری ما همراه باشید تا شما را با جاذبه های دیدنی شهر روم آشنا کنیم.

جاذبه های دیدنی شهر روم

موزه واتیکان

در پیرامون کلیسای سنت پیتر، موزه واتیکان استقرار دارد که یکی از بهترین موزه‌های دنیاست. مقبره‌ تمام پاپ‌های گذشته و کلیسای کوچک «سیستین» در این موزه قرا دارد. در کلیسای سیستین، به اوج که نگاه کنید، سقف و دیوارهایی اعجاب‌انگیز و پر از نقاشی‌های گرونده معروفی مثل آفرینش آدم، داستان زندگی حضرت موسی و پیشگاه عیسی می‌بینید که همه از شاهکارهای میکل آنژ هستند.

جاذبه های دیدنی شهر روم

پانتئون

معبد پانتئون نزدیک به ٢٠٠٠ سال پیشینگی دارد و دست‌نخورده‌ترین ساختمانی است که از رم باستان بر جای مانده. بعد از دوره‌ رنسانس، از این آذرکده به عنوان آرامگاه بعضی از هنرمندان و نخبگان شهر از جمله رافائل نقاش و پادشاهان ایتالیا استفاده می‌شد.

پله‎های اسپانیایی

این پله‌ها، طولانی‌ترین و پهن‌ترین پله‌ها در کل غرب هستند. مردم روی این پله‌ها می‌نشینند، بستنی و اسنک می‌خورند و از این بالا جنب‌و‌جوش مردمی که آن پایین، توی فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کوچه و خیابان‌ها مشغول رفت‌و‌آمدند، را مشغولیت می‌کنند.

جاذبه های دیدنی شهر روم

میدان رومی

اکنون قدم زدن در میدان رومی، در وسط یک شهر مدرن پرازدحام، قرین باز گشتن به ۲ هزار سال قلب و قدم زدن در قلب رم باستان است. اگرچه آنچه که از این مرکز زندگی و حکومت رم باستان باقی مانده، فقط بخش کوچکی از شکوه اصلی را نشان می‌دهد (ستون‌های استوار و ویران، طاق موفقیت آن و باقی مانده‌هایی از دیوارهای بنا) اما هنوز هم موثر و تاثیرپذیر است، به خصوص زمانی که به قرن‌ها پیش فکر کنید که تاریخ این میدان، تاریخ امپراطوی روم و دنیای غرب بود.

مطلب پیشنهادی

دیدنی های فلورانس

دیدنی های فلورانس

فلورانس زادگاه رنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته، شهر هنر و معماری و تندیس‌گری‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *