قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار / کمپین جهانی حجاب برای من#hijabtome
کمپین جهانی حجاب برای من#hijabtome
کمپین جهانی حجاب برای من#hijabtome

کمپین جهانی حجاب برای من#hijabtome

کمپین جهانی حجاب برای من#hijabtome

کمپین جهانی حجاب برای من#hijabtome
کمپین جهانی حجاب برای من#hijabtome

راه‌اندازی کمپین جهانی «حجاب برای من»

زنان مسلمان محجبه با راه‌اندازی کمپینی در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ #hijabtome (حجاب برای من) با تصورات نادرست مقابله می‌کنند.

به گزارش «پایگاه اینترنتی سازمان بسیج جامعه زنان کشور»، به نقل از خبرگزاری ایکنا به نقل از روزنامه «هافینگتن پست»، کسانی که علاقمند هستند عکس‌های با حجاب خود را در محیط‌های کاری، درسی، تفریحی و … را با این هشتگ منتشر می‌کنند.
زنان مسلمان با این کار قصد دارند ضمن نشان دادن تنوع بسیار زیاد و زیبایی لباس‌های محجوبانه با افکار و احساسات منفی که در مورد حجاب و زنان مسلمان وجود دارد، مقابله کنند.

این عکس‌ها نشان دهنده آن است که المان‌های فرهنگ کشورها تا چه اندازه در سبک پوشش آن‌ها مؤثر است و تفاوت فراوان این سبک‌ها نشاندهنده غنای فرهنگی زنان مسلمان است.

این کمپین که در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک راه‌اندازی شده از زنان مسلمان سراسر جهان می‌خواهد تا الگوهای پوشش را به اشتراک بگذارند و در چند جمله توضیح دهند که حجاب برای آنان به چه معنی است.

یکی از کاربران اینستاگرام که خود یک وکیل است با گذاشتن عکسی از حجاب خود نوشته است: در جامعه‌ای که من در آن زندگی می‌کنم، استانداردهای زیبایی بسیار غیرواقعی است. کمپین (حجاب برای من) باعث شد متوجه شوم که بسیاری از این ایدولوژی‌های کلیشه‌ای و جنسیت‌گرایانه که گریبانگیر جوامع امروز است از قضاوت زنان بر اساس ظاهرشان نشئت می‌گیرد. این کمپین برای من مسیری است به جایی که در آن مردم مرا با شخصیت و فکرم می‌شناسند.

 

منبع

basijzananekeshvar

 

X #hijabtomeX کمپین #hijabtomeX درباره کمپین #hijabtomeX عکس کمپین #hijabtomeX کمپین جهانی حجاب برای منX کمپین حجاب برای منX کمپین جهانی حجاب برای من۲۰۱۶X کمپین جهانی حجاب برای من۱۳۹۵X شبکه‌های اجتماعی اینستاگرامX توئیتر و فیسبوکX کاربران اینستاگرام

مطلب پیشنهادی

دانلود آهنگ جدید عاشقانه دلم میگیره از امیر حسین نوشالی با لینک مستقیم

دانلود آهنگ عاشقانه امیر حسین نوشالی به نام دلم میگیره مخصوص هدفون دانلود آهنگ جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *