قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / سرگرمی / مطالب علمی / سگ ژرمن شپرد یا ژرمن شفرد آلمانی
سگ ژرمن شپرد یا شفرد آلمانی
سگ ژرمن شپرد یا شفرد آلمانی

سگ ژرمن شپرد یا ژرمن شفرد آلمانی

سگ ژرمن شپرد از سال ۱۹۱۴ از آلمان به سایر نقاط جهان انتقال پیدا کرد. معنای اسم این نوع سگ «چوپان آلمانی» است. این نژاد را با نام «آلساتیان» نیز می شناسند. این سگ از لحاظ ظاهری حیوانی تنومند با هوش و ذکاوت بالا است که چهره ای مغرور، نگاهی مهربان و در عین حال پر ابهت دارد. رنگ سگ های ژرمن شپرد متنوع است اما معمولا آنها رنگ های روشن ندارند. رنگ های سیاه یکدست، پشت سیاه به همراه طلایی تا خاکستری روشن و خاکستری به همراه لکه های قهوه ای رنگ بیشتر در آنها رایج است.

ژرمن شپرد یا ژرمن شفرد، یکی از باهوش ترین و چابک ترین نژاد هاست. سگ گرگی باهوش، چابک، مهربان و منطقی است. اغلب به عنوان سگ کار از آن استفاده می شود. شهرت آن در شجاعت و وفاداری است و با استعداد بالای خود در یادگیری همه چیز را به سرعت یاد می گیرد. این سگ همیشه دوست دارد در کنار خانواده باشد. از غریبه ها دوری می کند و با کودکان هم بسیار مهربان است.

از آنجا که این نژاد به راحتی تربیت می شود برای اهداف گوناگون از جمله سگ گله، سگ نگهبان، سگ پلیس، راهنمای نابینایان و سگ ارتش می توان تربیتش کرد. حتی می توان از او در کار های دیگر مانند غریق نجات در رودخانه ها و دریا ها، جهت نجات بهمن زدگان در کوه های پر از برف، جهت نجات افراد در زمین لرزه ها و آتشسوزی ها نیز استفاده کرد.

این سگ به خاطر جثه بسیار قوی اش برای شرایط سخت مورد تعلیم و تربیت قرار می گیرد و در کل به عنوان سگ نگهبان شناخته می شود. از سگ های ماده این نژاد هم به خاطر اینکه حیواناتی آرام و صبور هستند برای راهنمایی نابینایان استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی

عکس و مشخصات گوشی موبایل سامسونگ S7

عکس و مشخصات گوشی موبایل سامسونگ S7

عکس و مشخصات گوشی موبایل سامسونگ S7 گوشی موبایل سامسونگ S7 عکس و مشخصات گوشی موبایل گلکسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *